Shabby Chic Tarzı Dekorasyon

Nostaljik çiçekler ve tebeşir tonlarının sanatsal birleşimi ile oluşturulan enfes Fransız tasarımı…Son günlerin modası olan etkisini hala koruyan bu dekorasyon, şıklığı veya vintage görünümü vurgulayan pastel renkler, dantel ve çiçeklerin harmanlandığı eklektik bir tarzdır.

Eğer soft ve masalsı görünümden hoşlanıyorsanız oldukça hesaplı bir şekilde bu görünüme kavuşmanız mümkün. En sade, eski şık, antika mobilyaları bularak düşük maliyetlerde modern görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol ve ipuçları için okumaya devam edin…

Maksimum Detay Minimum Renk

Shabby Chic Tarzı Dekorasyon

Hafifletici nötrün güzel kumaşlar ve süslü aksesuarlarla birleşimi bütünlük oluşturan yekliği beraberinde getirir. Shabby chic dekorasyonun sofistike görünümü elde etmek için beyaz ve krem renklerinin ağırlıkta olduğu renk paletine sadık kalın. Beyaz ahşap ürünler ekleyin. Görünümün çok düz olmasının önüne geçmek adına keten, tığ işi, dantel kumaşlar ile farklı dokalar oluşturun. Gri bir parke ince bir kontrast yaratarak bütünleyici etki yaratacaktır.

Bir Miktar İşçilik Ögeleri

Soft mavi/gri tonlarında fırça darbesi içeren duvar kâğıtları renk bütünlüğünü koruyarak odaya enerji verecektir. Minder ve abajurlarda tercih edeceğiniz tebeşir tonları bu tasarımın bir parçası olacaktır. El işi görünümündeki vazolar ve sürahilerle şıklığı sağlayabilirsiniz. Yerde antika görünümlü bir laminant ahşap mobilyalarınızı tamamlayacaktır. 

Bir Çiftlik Evi Hissi Yaratın

İnce çizgiler, nötr tonlar rahat ve kırsal bir görünüm oluşturacaktır. Soft kırmızı renkte çizgili keten döşeme ve minderler ile klasik krem ve bej paletini kullanarak bütünlük oluşturun. Pamuk ve keten gibi doğal malzemeler ile rüstik görünümü artırın. 

Gül Baskılı Ürünler

Hoş pembe tonları, beyaz ahşap ve nostaljik ögelerle birleştirildiğinde romantik bir tasarım oluşturur. Bu etkiyi yaratmak için duvar kağıdınızda gül baskısı tercih edebilirsiniz. Eğer shabby chic tarzını yatak odanızda tercih edecekseniz, tığ işi veya örme battaniyelerin yanı sıra bolca yastık kullanın. Dil ve oyuklu bağlantılar duvarlara gösteriş katmanın basit bir yoludur. Kremin yanında beyaz kullanarak zenginleştirin. Dört direkli beyaz bir yatak ve klasik komodin tercih ederek tasarımınızı tamamlayın.

Rüstik Fransız Cazibesini Artırın

Soft tekstil baskıları ve rüstik ahşap kaplamalar kullanın. Duvar boyasında camgöbeği rengini tercih edin. Bu rengi göstermek için soft ve krem renkte mobilyalara yönelin. İnce çizgiler ve zarif baskılarda minderler ekleyerek Fransız tasarımı hissini artırın. Pamuklu bir ürünle son dokunuşunuzu yapın. Kısa ve kalın sisal lifli halılardan tercih edin. 

Vintage Aksesuarlar ve Feminen Dokunuşlar

Odanızdan açılan bir kış bahçesi şık görünümü zenginleştirir. Kış bahçesi mobilyalarınızı mavi-gri renkteki duvarla birleştirerek zarif bir his yaratın. Koltuk kılıfları ve minderlerde çizgili ve çiçekli kumaşları kullanın. Vintage bir ayna asın ve bol bol çiçekli saksı bitkileri ile tasarımınızı tamamlayın.

Evinizde bulunan kullanmadığınız, antika ayna, eski bir dolap, vintage bir konsolu yeniden tasarlayarak aksesuar olarak kullanabilirsiniz. 

Kaynak: 1 (Erişim: 06/27/19) 2 (Erişim: 06/27/19)

Views:
12
Article Categories:
Dekor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir